Русский  Українська 

(093) 580-35-97; (066) 473-56-43
Валюта
(порожньо)
 
Каталог

Блог / Новини RSS 2.0

БПК та ХПК промислових і побутових стоків.

Що таке ХПК ? Що таке БПК ?
Якщо мова йде про показники забрудненості води, то ці абревіатури означають відповідно хімічне споживання кисню і біологічне споживання кисню. Показники ці вимірюються для того, щоб визначити ступінь забрудненості води (стічних вод підприємств, станів водойми, і т.п.)
ХПК і БПК мають допустимі значення, їх перевищення означають небезпеку для навколишнього середовища, порушення технології очистки стічних вод, і неприємності, пов'язані з екологічною службою.
Ці терміни пов'язані з природним процесом, що відбувається в природі при самоочищенні води.
Справа в тому, що в процесі розпаду органічних сполук потрібні витрати кисню на їх окислення. У показниках ХПК визначаються витрати кисню, пов'язані з хімічними реакціями елементів і сполук у складі води, в показниках БПК визначаються витрати кисню необхідні для окислення простих органічних сполук внаслідок дії аеробних бактерій.
Чим більше показники цих витрат (споживання кисню), тим вище забрудненість води.
Тобто чим більше забрудненість, тим більше потрібно кисню для її ліквідації.
Вимірювання відбуваються виходячи з даних, отриманих шляхом визначення розчиненого кисню в певному об'ємі води протягом певного часу при певній температурі. Методи існують різні.
Для того, щоб знизити дані показники в стічних водах підприємств використовуються різні системи і технології очищення води. У харчовій, наприклад, промисловості, дуже ефективним є застосування біологічного очищення у відстійниках, масло і жировловлювачів стічних вод. Для цього використовуються препарати, які прискореними темпами виробляють біологічні процеси розпаду органічних відходів, тим самим усуваючи неприємний запах, який є наслідком гниття і розпаду органіки. Оброблені такими препаратами стоки мають показники БПК і ХПК в межах норм, і вода, яка потрапляє потім у навколишнє середовище не завдає шкоди, і не викликає серйозних порушень екологічного балансу.

Серія біопрепаратів ТМ Мікрозим, представлених на нашому сайті, розроблені для нормалізації показників БПК і ХПК стічних вод. Промислові концентрати представила внизу наступної сторінки: Мікрозим


Блог / Новини

Биопрепарат для выгребной ямы акция

+Google+


© www.biotech.in.ua.